WłosySłońce ma niekorzystny wpływ na nasze włosy. Promienie UV uszkadzają ich strukturę przez co stają się łamliwe, kruche, rozdwajają się. Dlatego jeśli zamierzasz długo eksponować włosy na słońcu zastosuj odżywkę bądź balsam z filtrem UV.

Pamiętaj, iż najbardziej narażone są włosy mokre. Słońce również wysusza włosy, dlatego stosuj regularnie szampon nawilżający lub odżywkę nawilżającą. Wybierając kosmetyk sprawdź, czy w jego składzie nie ma alkoholu, który dodatkowo wysusza włosy. Słońce ma również niekorzystny wpływ na kolor twoich włosów tak samo na naturalny odcień jak i na farbowane – stają się one matowe i blakną. Najbardziej wrażliwe na szkodliwe działanie promieni UV są włosy w kolorze blond, a przede wszystkim siwe. Dlatego przez całe lato używaj specjalnych preparatów do włosów farbowanych, które zapewnią ochronę przeciwsłoneczną. Oprócz filtrów UV powinny zawierać witaminy i kreatyninę. Dbaj o trwałość koloru swych kosmyków, ale także o ich zdrowy wygląd. W razie konieczności użyj maski czy serum. Pamiętaj by zadbać również o regenerację i odżywienie włosów szczególnie w okresie letnim ale również przynajmniej miesiąc po intensywnym słonecznym lecie.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. www.einfekcjeintymne.net.pl/rogowacenie-i-zluszczanie-sie-nablonka/ 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia matująca baza pod makijaż .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami. Baleriny czy trampki? Jakie buty będą lepsze na wiosnę? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz na tej stronie.

Czytaj więcej...