Przykry zapach z ust nazywany jest Halitozą. Rzadko jest to sygnał groźnej choroby, jednak utrudnia to kontakty międzyludzkie. Można tuszować przykry zapach gumą miętowa jednak jest to sposób krótkotrwały. Jeśli chcesz się pozbyć przykrego oddechu to przeczytaj ten artykuł. Po pierwsze wizyta u dentysty. W lwiej większości przyczyną nieświeżego oddechu są psujące się zęby, czyli bakterie w jamie ustnej. Namnażaniu się tych bakterii sprzyja niepoprawna higiena. Myjąc żeby robimy dużo błędów, spieszymy się, robimy to za krótko. Zapomnimy tez o czyszczeniu język, który jest doskonałym miejscem dla rozwoju bakterii. Przyczyną przykrego zapachu mogą być tez ubytki na powierzchni zębów. Przyczyną mogą być tez stany zapalne dziąseł i choroby przyzębienia. W tych właśnie miejscach szybko namnażają się bakterie. Przyjrzyjmy się bliżej jak powinna wyglądać poprawna higiena jamy ustnej. Zęby trzeba myc dwa razy w ciągu dnia, co najmniej przez 3 minuty wykonując przeważnie ruchy wymiatające. Czyścimy przestrzenie międzyzębowe nicią dentystyczną. Czasem nieprzyjemny zapach jest związany z suchością w ustach a ta z kolei może być związana z paleniem papierosów, schorzeniem ślinianek, radioterapią itd. Winne mogą być tez schorzenia gardła i zatok. W tym przypadku konieczna będzie wizyta u laryngologa. Lekarz znajdzie przyczyny i postara się podpowiedzieć jak je zwalczyć. Po wykluczeniu schorzeń stomatologicznych i laryngologicznych przychodzi czas na spotkanie z internistą. Tutaj lekarz przyjrzy się sie bliżej naszej diecie, używkom i problemom internistycznym. Często przyczyną bywa codzienne menu obfite w mięso, cebulę, czosnek. Czasem niemiły zapach może mieć związek z przyjmowaniem leków. Szczególnie Jelni chodzi o choroby nadciśnieniowe i krążenia. Czasem winne są problemy trawienne, takie jak nieżyt żołądka, uchyłki przełyku czy choroba refleksowa. Przyczyną może tez być nieprawidłowe funkcjonowanie niektórych narządów wewnętrznych. Czasem jednak zdarza się, że przyczyna nie zostanie znaleziona. W takim przypadku trzeba wsiąść pod lupę pH w ustach, jełki będzie ono zbyt niskie to spowoduje szybkie uwalniane się brzydko pachnących lotnych związków. Tu konieczny będzie przez pewien okres reżim higieniczny. Pomocne będzie tez stosowanie płynów do ust. Nie zaleca się stosować płyny do płukania na bazie alkoholu, ponieważ dodatkowo wysuszają błony śluzowe.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. www.twoj-psycholog.info.pl 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia makijaż permanentny brwi kosmetycznee.pl .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami. To jest mój sposób na mezoterapia igłowa w Krakowie. Polecam wam gorąco!

Czytaj więcej...