Na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków dedykowanych do starszych pań z cerą dojrzałą. Możemy zakupić nie tylko kosmetyk dla kobiety po pięćdziesiątym roku życia, ale nawet teaki, który jest dedykowany dla pani po sześćdziesiątym roku życia. Dojrzała skóra ma specyficzne wymagania i nikt tego nie ukrywa. Starzenie skóry nie jest procesem, który postępuje z dnia na dzień, proces ten zaczyna się już tuż przed trzydziestką a przed pięćdziesiątka nabiera naprawdę szybkiego tempa. Dzieje się tak, ponieważ obniża się w organizmie poziom testosteronu. A to przecież one odpowiadają m.in. za metabolizm i uwodnienie tkanek, niedobór tych hormonowy ma wpływ na stan naszej skóry. Traci ona jędrność, ponieważ odnowa komórek przebiega mniej sprawnie. Z czasem może też dojść do pojawienia się przebarwień, skóra robi się też cieńsza i bardziej sucha. Staje się ona tez bardziej podatna na podrażnienia i uszkodzenia. Starzenie się skóry cały czas pogłębiają promienie UV i zanieczyszczone powietrze. Dlatego tez trzeba zrezygnować z kosmetyków, które były używane do dziś i koniecznie musimy zakupić nowe dedykowane do cery dojrzałej. Zacznijmy od kremu, ten o lekkiej konsystencji i szybko się wchłaniający jest dobry dla cery młodej, ale cerze dojrzalej już nie pomorze. Dlatego należy już zrezygnować z kosmetyków w postaci lekkich emulsji czy beztłuszczowych żeli, ponieważ mogą jeszcze pogłębić podrażnienie skóry. Kobieta starsza potrzebuje kremów o cięższej konsystencji. Kosmetyki muszą mieć fazę tłuszczową, jako przeważającą, pozwoli to na zatrzymanie wilgoci w głębi naskórka. W dobrych kosmetykach ta faza olejowa jest tworzona przez oleje roślinne np. z pestek. W olejach tych jest jeszcze bardzo dużo cennych substancji. Witamin w kosmetykach powinno być jak najwięcej, zresztą trudno znaleźć taki kosmetyk, który by ich nie miał w swym składzie. Ale ważne jest by witaminy nie znalazły się w nim sztucznie. Witaminy muszą, bowiem pokonać barierę naskórka i dostać się głębiej. Potrzebny jest transport i tę rolę naukowcy powierzyli tak zwanym liposomom. Są to mikroskopijne cząsteczki tłuszczu, przenosząc one w głąb skóry substancje, które się w nich umieszcza. W liposomach głównie umieszcza się witaminy A, C i E. Jest to tak zwany zestaw antyrodnikowy. Pamiętaj, że każda z tych witamin oddziałuje na organizm w inny sposób. Witamina A reguluje rogowacenie naskórka, pogrubia jego warstwę, rozjaśnia przebarwienia w naskórku, pobudza aktywność fibroblastów i produkcję kwasu hialuronowego. Witamina A z kolei pobudza syntezę kolagenu i elastyny.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. masło shea 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia peeling kawitacyjny krakowski .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...