Na naszej skórze mogą pokazywać się różne siniaki, obrzęki czy wybroczyny. Analizując te zmiany możemy dowiedzieć się, jakie zjawiska zachodzą w naszym wnętrzu oraz czy przypadkiem zmiany skórne nie objawiają nam jakiejś choroby. Specjaliści twierdzą, że na naszej skórze widać historię całego naszego życia. Dlatego jeśli chcesz mieć ładną cerę i gładką skore to unikaj wszystkiego, co może jej zaszkodzić. Są trzy zagorzenia, które w obecnych czasach najbardziej narażają nasza skórę na zaburzenia. Pierwszym jest stres, powoduje on szarzenie skóry, traci ona jędrność i szybciej widać zmiany skórne. Stres może też pogłębiał zmiany skórne w łojotokowym zapaleniu skóry, łuszczycy w innych jej chorobach. Na przykład niektóre choroby dermatologiczne mogą się ujawnić dopiero po silnym przeżyciu emocjonalnym. Kolejna przyczyna to nadmiar słońca. Mamy takie czasy, że większość kobiet nie chowa sie przed słońcem, a wręcz odwrotni wystawia się na nie i to bez żadnego zabezpieczenia. Zbyt częste kąpiele słoneczne mogą być przyczyną po słonecznych uszkodzeń skóry, plam i przebarwień. Słońce powoduje, że zmarszczki szybciej się pojawiają, w nadmiarze przyczynia się też do powstawania nowotworów. Ryzyko powstania raka skóry znacząco rośnie po poparzeniach słonecznych. Kolejna przyczyna to papierosy.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami. http://www.apart.pl/swiat/salony/malopolskie odkryj świat biżuterii w Krakowie i okolicy. Zobacz gdzie najbliżej.

Czytaj więcej...