Wiele osób, które budują dom decyduje się zainstalować w nim saunę. Możliwe jest to nie tylko w nowych budynkach, ale i w starych, Jelni tylko mamy na nią miejsce. Jeśli nie to możemy się zadowolić saunami ogólnie dostępnymi w ośrodkach. W saunie nasz organizm się regeneruje, odzyskuje siły. Aby w pełni korzystać z dobrodziejstw sauny proces w niej przebywania powinien składać się z dwóch faz. Przed wejściem do sauny należy umyć ciało, zdjąć wszelkie ozdoby i soczewki kontaktowe o ile je posiadamy. Ważne by do sauny wejść, co najmniej godzinę po ostatnim posiłku. Pierwsza faza polega na nagrzewaniu ciała. W tym czasie siadamy na drewnianej ławie, która znajdujące się najniżej. Po kilku minutach zależnie od tego jak się zjemy przechodzimy wyżej. Czym będziemy wyżej tym będzie goręcej? W saunie przy suficie może być nawet 100 stopni. Dla bezpieczeństwa nie powinniśmy wchodzić do sauny sami. Nagrzewanie powinno trwać Okło 10 minut, następnie należy ochłodzić płuca chłodnym, Świerzym powietrzem, dlatego najlepiej wyjść na zewnątrz i spędzić tam około 12 minut. Możemy też wejść pod chłodny prysznic by schłodzić ciało. Kolejny etap to odpoczynek, który nie powinien być krótszy jak pół godziny, ważne byśmy uzupełnili utracone w saunie płyny. Cały zabieg powinien polegać na przegrzaniu organizmu, oczywiście kontrolowanych i jego schłodzeniu. W saunie, gdy się będziemy pocić to w raz z potem z naszego organizmu będą usuwane toksyny. W ten sposób oczyścimy nasz organizm. Badania wykazały, że po takim zabiegu zwiększa się liczba erytrocytów i usprawnia gospodarka tlenowa. Obniża się też ciśnienie rozkurczowe krwi a zwiększa jego minutowa pojemność. Po wizycie w saunie zwiększa się tez ilość hormonów przysadkowych i nadnerczowych, a to skutkuje zwiększeniem odporności naszego organizmu. W etapie chłodzenia zwiększa się wysycenie tlenem krwi, zwężają się naczynia krwionośne, zmniejsza się tez agresywność poprzez uczucie przyjemnego pobudzenia. Sauna jest bardzo popularna w krajach skandynawskich, często właśnie w takich miejscach prowadzi się interesy i negocjacje z partnerami. Podsumowując sauna oczyszcza, regeneruje i odnawia nasz organizm. Dlatego jeśli mamy tylko taką możliwość to nie strońmy z wizyt w saunie tylko z nich korzystajmy a na pewno będzie to z pożytkiem dla naszego zdrowia. Najważniejsze jest, aby umiejętnie dawkować gorące powietrze i odpowiednio się potem chłodzić. Z tego rodzaju relaksu nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz dzieci.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...