Chyba najczęściej występującym problemem w tym okresie jest przegrzanie i udar słoneczny. Do przegrzania może dojść nawet, gdy stosujemy krem z wysokim filtrem. W takim przypadku dochodzi do osłabienia i wystąpienia nudności. Dlatego ważne jest chronienie głowy kapeluszem lub czapką trzeba w tym okresie pić dużo zimnej wody. Można położyć się w cieniu w przewiewnym miejscu z lekko uniesioną głową. Gdy choremu się nie poprawi lub dojdzie do omdlenia to trzeba położyć go na boku, zacząć schładzać czoło i kark oraz wezwać pogotowie. Czerwona skóra, szybkie tętno – te objawy mogą świadczyć o udarze słonecznym, w takim przypadku trzeba szybko wezwać pomoc lekarską. Zupełnie inne są oparzenia słoneczne. Objawem jest zaczerwieniona skóra, która piecze. Jeśli poparzenie jest mocna to z czasem pojawiają się pęcherzyki. Najlepiej nie przesadzać z kąpielami słonecznymi, unikać słońca, gdy najmocniej grzeje, stosować kremy lub balsamy z filtrem. Ulgę po oparzeniu przyniesie chłodny prysznic, okłady z zsiadłego mleka lub kefiru. Ważne by temperaturę skóry obniżać stopniowo by nie doznać szoku termicznego. Po kąpieli delikatnie osusz ciało i posmaruj je specjalnym preparatem na oparzenia, który nabędziesz w aptece. Jeśli dojdzie do utraty przytomności lub gorączki to trzeba skontaktować się z lekarzem.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...