Piękna skóraAby mieć delikatną skórę, należy podchodzić do jej pielęgnacji również z delikatnością, a gdy tego potrzebuje odpowiednio ją wzmacniać. Delikatnego traktowania wymagają przede wszystkim okolice oczu, szyi i dekoltu, ale również dłonie. Te partie naszego ciała mają szczególną budowę. Przede wszystkim nie są wyposażone w gruczoły łojowe, które pomagają skórze zatrzymać wilgoć. Dlatego skóra na tych częściach naszego ciała łatwo się odwadnia i wiotczeje.

Oprócz tego skóra w tych miejscach jest cienka, a pod nią znajduje się nie wielka ilość tłuszczu i mało włókien kolagenowych. Dlatego w przypadku braku odpowiedniej pielęgnacji traci sprężystość i zaczynają się na niej tworzyć zmarszczki i zagniecenia. Z biegiem lat tłuszczowej podściółki ubywa w szczególności na dłoniach. Wówczas na dłoniach pokazują się ścięgna i żyły. Dopełnieniem zniszczenia są promienie słoneczne, na które ta wrażliwa skóra jest ciągle wystawiana. Oprócz tego, że słońce degraduje nasze włókna kolagenowe, to także przyczynia się do powstawania zmian barwnikowych, które z kolei dodają nam lat. Dlatego tak ważna i niezbędna jest specjalna pielęgnacja naszej delikatnej skóry. Na szyje i dekolt stosujmy kremy – najlepiej takie, które są przeznaczone do tycz partii ciała, oraz regularnie wykonujemy peeling i ujędrniające masaże. Jest to ważne by na długo nasza szyja wyglądał pięknie i młodo. Kremy przeznaczone właśnie do szyi i dekoltu są robione tak by sprostać specyficznej budowie i potrzebie tych okolic. Ich specjalny skład to pokaźny zestaw antyoksydantów, substancje odżywcze, nawilżające oraz liftingujące. Jego gładka konsystencja świetnie się rozprowadza i doskonale wchłania. Podstawową i niezmiernie ważną rzeczą jest umiejętnie rozprowadzenie kremu. Powinien on być wmasowywany zgodnie z kierunkiem przebiegu mięśni, czyli od dołu ku górze, a na dekolcie dodatkowo jeszcze ku bokom. Ta zasada nie dotyczy tylko nakładania kremu, ale także innych zabieg. Pamiętaj także o tym, że podczas kąpieli spłucz namydloną skórę chłodnym prysznicem, który zwęża naczynia krwionośne, poprawia krążenie i ujędrnia.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. olejek rycynowy 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia woski do depilacji .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...