Na powstanie zmian skórnych mają tez wpływa nasze hormony. Okazuje się, że nasz naskórek i skóra właściwa posiada receptory, do których cząstki tych hormonów lubią się przyklejać. Rozmieszczenie komórek barwnikowych zależy przede wszystkim od hormonów steroidowych, są one wydzielane przez jajniki, tarczyce i nadnercza.

U kobiet najważniejsze jak zwykle są estrogeny. Ilość przebarwień rośnie wraz z wiekiem, ponieważ komórki barwnikowe reagują na niskie stężenie estrogenów. W przypadku piegów, czyli zmian wielkości do 1 do 5 mm tworzących się na rękach i twarzy to częściej występują one na skórze jasnej i u osób o rudych włosach. Piegi nie wymagają leczenia, także w wielu sytuacjach potrafią one dodawać uroku. Jeśli jednak Ci przeszkadzają to możesz w aptece nabyć żel i krem wybielający. Innym wyjściem są zabiegi z alfa-hydroksykwasami. Ale sposoby te nie są długotrwałe, innym wyjściem jest skuteczne naświetlanie laserem w profesjonalnej klinice dermatologicznej. Na dzień dzisiejszy uważa się, że najlepszy efekt w usuwaniu przebarwień daje laser rubinowy Q-switched. Skuteczne są tez inne lasery pod warunkiem, że mają długa wiązkę promieniowania emitujące zielone światło. Cały zabieg to nic innego jak rozbicie pigmentu na mniejsze cząstki falą o sporej energii.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia designspiration.net .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...