Blizny, choć mało, kto o tym wie, mogą stanowić nie tylko problem estetyczny, ale też zdrowotny. Większość blizn po drobnych skaleczeniach nie wymaga leczenia. Szczególnej uwagi wymagają dopiero blizny nieprwdiłowe, twarde, czerwone, które wychodzą poza obszar zranienia lub też zmieniają swój kształt. Całkowite usunięcie takich zmian na skórze nie zawsze jest możliwe, ale mniejsze ich jest prawie zawsze możliwe. Przy likwidowaniu blizn zanikowych stosuje się zabieg o nazwie mikrodermabrazja. Zabieg ten polega na ścieraniu bez znieczulenia powierzchni skóry.

Aby osiągać zadowalający efekt konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów, cena jednego wacha się między 100 a 150 zł. Dermabrazja z kolei jest najczęściej używana do większych blizn zanikowych. Polega on na ścieraniu zewnętrznych warstw skóry, ale jest nieco bardziej inwazyjna od tej poprzedniej. W tym przypadku cena w głównej mierze zależy od wielkości blizny i najczęściej zawiera się w przedziale między100 a 1000 zł. Iną odmianą zabiegu jest dermabrazja laserowa. Używa się w tym przypadku lasera, którego światło przyczynia się do odparowania wierzchnich warstw skóry. Metody tej używa się do leczenia zanikowych blizn na twarzy za wyjątkiem bardzo głębokich oraz tych powstałych na skutek oparzeń. Metoda ta jest stosowana także wobec bliznowców. Inną metodą są ostrzykiwania. Stosuje się ją głównie przy bliznach przyrosłych i bliznowcach. Polega to na wstrzykiwaniu do środka preparatów sterydowych. Trzeba wziąć po kilka zastrzyków w przeciągu tygodnia. Po tych zabiegach skóra będzie uelastyczniona i wygładzona. Bliznę można też wyciąć, używa się do tego skalpela i zakłada szwy. Dzięki temu nowo powstała blizna jest jaśniejsza i cieńsza. Można tez w miejsce wycięcia wszczepić inną skórę, ma to miejsce na przykład przy parzeniach. Inną metoda jest prasoterpia. Stosuje się ją, gdy blizny mają dużą powierzchnię. Pacjentowi szyje się specjalny kostium na jego miarę, zakrywa on uszkodzoną część skóry. Tkanina oblepia ciało tak jak folia i niemożliwa skórze oddychanie. Kostium taki nosi się bez przerwy przez 3 miesiąc. Można go zdejmować dwa razy na dobę po pół godziny. Koszt leczenia rozległych blizn ta metoda jest dość duży może, bowiem sięgną nawet kilkunastu tysięcy złotych. Są tez dostępne w aptece środki, które można stosować do małych blizn takie jak plastry silikonowe, kremy i żele.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. profesjonalne zdjęcia ślubne Mińsk Mazowiecki 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia www.profile-elewacyjne.info.pl/instalowanie-pomp/ .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...