Jeśli chcemy odmłodzić naszą cerę możemy poddać się zabiegowi wstrzyknięcia botoksu. Jednak jest to zabiegi inwazyjny, który w chwili obecnej jest coraz mniej popularny. Jednym z powodów takiego stanu jest nie inwazyjny zabieg laserowy, który może być tak samo lub bardziej skuteczna. Po operacji nie ma gojącego się szwu, który znajduje się na twarzy Kika nawet tygodni. W zamian przy terapii laserowej mamy tylko małe zaczerwienienie, które znika po tyg. miesiącu lub dwóch. Kolejnym plusem jest to, że zabieg laserowy jest bardziej precyzyjny od tego przeprowadzanego za pomocą skalpela. Dzięki zastosowaniu lasera ograniczono też do minimum ryzyko wystąpienia zakażenia. Ważny jest też czas rekonwalescencji, bowiem po użyciu skalpela musiał on wynosić przynajmniej 2-3 tygodnie natomiast po zabiegu przeprowadzonym za pomocą lasera już po kilku dniach można normalnie funkcjonować. Podczas zabiegu laserem nie stosuje się też narkozy a jedynie miejscowe znieczulenie. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest laserowy lifting twarzy, choć za pomocą tego urządzenia możemy też odmłodzić inne części ciała np. dekolt. Jeśli chodzi o lifting twarzy to najbardziej popularne jest odmładzanie okolic ust a szczególnie likwidacja zmarszczek nad ustami oraz wokół oczu. Dzięki zastosowaniu lasera możliwe też jest usuwanie różnych przebarwień znajdujących się na skórze. Zabieg przy pomocy lasera doskonale tez sprawdza się przy niwelowaniu blizn operacyjnych oraz tych, które powstały w wyniku oparzenia. U kobiet często wielkim problemem s rozstępy, jest tylko jedna w pełni skuteczna metoda ich usuwania właśnie laser. Laserem można także usuwać trądzik zwykły i różowawy odbywa się to za pomocą lasera frakcyjnego. Metoda ta nie jest refundowana jest też ona najbardziej nowoczesną metodą leczenia tych schorzeń w naszym kraju. Laser taki rozszczepia światło, dlatego na skórę nie pada jedna wiązka promieni a chore miejsce jest kropkowane laserem do koła chorego miejsca. Dzięki temu w głębszych warstwach skóry zostaje zwiększono produkcję kolagenu. Według badań wystarczy naświetlać tylko 25% skóry by cała jej powierzchnia się zregenerowała. Efekty może przynieść już jeden zabieg, lecz aby je zobaczyć musimy poczekać aż kilka miesięcy. Optymalny efekt zabiegów osiąga się po pół roku. Przez ten czas skóra wygląda normalnie w przeciwieństwie do operacji plastycznych, po których przez długi czas jest ona spuchnięta i zdeformowana. Jeśli chodzi o mężczyzna to im bardziej zalecany jest lifting za pomocą fal radiowych, dzięki temu ciepło dociera do najgłębiej położonych tkanek i je regeneruje.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...