Niezwykle cennym składnikiem takich kremów są oleje roślinne i masło shea, które mają właściwości odżywcze i zatrzymują w niej wilgoć. Równie ważny jest sposób nakładania takiego kosmetyku. Należy rozprowadzić odrobinę kremu na opuszkach palców i wklepać go ruchem okrężnym od wewnętrznego kącika oka, przez górną powiekę, ku zewnętrznemu kącikowi i w dolną powiekę. Skóra na naszych dłoniach jest równie delikatna i należy o nią dbać w odpowiedni sposób.

Należy pamiętać, że dłonie to wizytówka każdego człowieka. Pierwszą zasadą dbania o dłonie jest to by do każdych prac domowych zakładać rękawiczki, a po każdym umyciu dłoni wmasować w nie dobry krem odżywczy. Taki krem powinien zawierać substancje nawilżająco-ochronne i kojące takie jak: aloes, glicerynę, anatolinę, pentanol. Jeśli twoja skóra jest spierzchnięta to należy przeprowadzić uderzeniową kurację regenerującą. Zabieg jest szybki i bardzo prosty – na noc posmaruj skórę dłoni grubą warstwą odżywczego kremu do rąk albo serum albo maską, następnie załóż bawełniane rękawiczki i zostaw je na całą noc. Taki nocny kompres sprawi, że składniki kosmetyku lepiej wnikają w głąb skóry. Równie efektowny będzie kompres z parafiny, który można wykonać samemu w domu lub udać się do gabinetu kosmetycznego.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami. Gabinet Kosmetologia Esetei-Med oferuje depilację z użyciem light sheer

Czytaj więcej...