W składzie kosmetyków znajdują się często takie substancje jak złoto, diamenty czy szafiry. Czy takie kosmetyki są skuteczniejsze od innych? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie. Przy produkcji kosmetyków najczęściej wykorzystuje się złoto 34 karatowe, tylko, że rozdrobnione do formy zmikrojonizowanej. Ten kruszec ma dobry wpływ na naszą skórę poprawiając jej kolor i nadając blasku. Złoto potrafi wniknąć bardzo głęboko tworząc jak by warstwę ochronną tym samym wiele nieprzyjaznych warunków nie szkodzi skórze. Ten drogocenny kruszec jest także substancja, która doskonale transportuje inne substancje aktywne takie jak kwasy do komórek macierzystych. Zaraz obok złota jest srebro odpowiadające przede wszystkim za regulacje. Wiele lat temu ten pierwiastek był najczęściej używany przy gojeniu ran, srebro przyspieszało i łagodziło ten proces. Jednak w kosmetyce znalazło ono też zastosowanie, jako regulator gruczołów potowych i łojowych. Ważną jego cechą jest też to, że srebro nie dopuszcza do zablokowania gruczołów. Znajduje się ono w wielu kosmetykach przeznaczonych praktycznie do każdego rodzaju cery. Srebro pomaga także utrzymać poprawne nawilżenie skóry i leczy nadpotliwość. Przy wiotczejących mięśniach używa się tak zwanych złotych nici, które umieszcza się pod skórą tworząc dla nich stelaż.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...