Odpowiedni makijaż ujmie nam parę lat z naszej metryki. Taki efekt można osiągnąć tylko wtedy, gdy będzie on współgrał z naszym wiekiem. Ważne jest byś wiedziała, że to, co jest skuteczne dla osób mających 30 lat może przynieść odwrotny skutek u osób, które mają ich 40. Chodzi o to by wraz z wiekiem zmieniać kolory, same kosmetyki jak i sposób ich nakładania. Jeśli nie będziemy się stosowali do tych zasad to w efekcie makijaż taki może na postarzeć zamiast odmłodzić. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ z wiekiem mamy coraz więcej szczegółów do ukrycia, pojawiają się przebarwienia i nowe zmarszczki. Znane są makijażowi triki, które pomogą ująć ci parę lat. Pierwsza zasada brzmi bez cieni i plamek. Tu z pomocą przyjdzie nam korektor, który jest wspaniałym rozwiązaniem za pomocą, którego możemy zatuszować to, co potrzeba. Wskazany jest tu umiar, ponieważ nadmiar przyniesie wręcz odwrotny efekt. Jego kolor powinien być dostosowany do rodzaju defektów, jakie chcemy ukryć. Kolor zielony jest szczególnie wskazany na krostki i popękane naczynka. Mówiąc ogólnie możesz go używać wszędzie tam gdzie występują czerwone przebarwienia skórne. Przebarwienia koloru ciemnego załatwi korektor w kolorze żółtym. Beżowy zamaskuje wszystkie niedoskonałości w rejonie oczu, nosa i ust. W przypadku mało jędrnej skóry musisz używać podkładów liftingujących oraz pudru. Zadbaj odpowiednio też o swoje usta. Szminka o zdecydowanym mocnym odcieniu była od zawsze wskazana dla kobiet dojrzałych. Ale warto przed pomalowaniem usta pokryć cienką warstwą podkładu, w ten sposób efekt będzie trwalszy. Ciekawy efekt uzyskasz także obrysują usta konturówką, powinna ona mieć ten sam odcień, co pomadka. Zadbaj też o to by twoje spojrzenie było bardziej wyraziste, dlatego warto oczy potraktować mocnym makijażem po to by je powiększyć. Zaczynamy od rozświetlenia kącików jaśniejszym cieniem, chodzi o to by optycznie zagęścić linię rzęs. Pamiętaj, że cienie do powiek nie mogą być zbyt ciemne, jeśli tak zrobimy to optycznie nasze oko będzie pomniejszone. Najbardziej wskazane będą te z lekkim metalicznym połyskiem, ich plusem jest to, że rozpraszają one światło. Zadbaj też o wyregulowanie brwi warto podkreślić ołówkiem lub henną ich kolor. Wieczorem nic tak nie przywróci sił witalnych twej twarzy jak maseczka z ogórka. Cały ogórek wraz ze skórką ścieramy na grubej tarce i dodajemy cztery łyżki jogurtu naturalnego. Taką maseczkę nakładamy na oczyszczoną twarz i pozostawiamy na niej przez kwadrans.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...