Sam sen jest najlepszym dla nas kosmetykiem, ma to woje naukowe uzasadnienie, bo to właśnie podczas snu rozpoczynają się procesy regeneracyjne. Wieczorem wydzielają się hormony, które maja wpływ na stan skóry. Melatonina to ważny dla skóry przeciwutleniacz, obniża poziom wolnych rodników i umożliwia prawidłową odnowę DNA, błon komórkowych i białek.

Stymuluje też komórki do podziału. Drugi hormon, który jest wydzielany podczas snu to somatotropina, ona pobudza wzrost komórek i wzmaga produkcje kolagenu i elastyny. To od nich zależy sprężystość skóry. W nocy wzmaga się też utrata wody przez naskórek. Oznacza to, że słabnie bariera ochronna skóry. W wyniku tego skóra staje się bardziej przepuszczalna dla aplikowanych w jej powierzchnię kosmetyków. Składniki z kosmetyków mogą tym samym przenikać do głębszych warstw naskórka. Dlatego warto właśnie wieczorem poświęcić nieco więcej czasu niż za dnia na zabiegi pielęgnacyjne. Ważne też by używać kosmetyków z przeznaczeniem na noc. Wcale nie jest to trik marketingowy. W dobrym kremie oprócz substancji nawilżających powinny znaleźć się takie, które matują i tonują zapobiegając tym samym błyszczeniu się skóry. Często są też w nich filtry przeciw promieniom UV. Takich składników nie potrzeba w kremie na noc. Powinny w nim się znaleźć przede wszystkim składniki regenerujące z witaminą A, E i C na czele.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...