Jeśli nasz stopy wyglądają nie za specjalnie to jest to powód do krępowania oraz do powstania dolegliwości. Dlatego ważne jest by często w ciągu dnia zmieniać obuwie i odpowiednio dbać o stopy za pomocą kosmetyków. Musimy pamiętać o tym, że stopy noszą całe nasze ciało i męczą się przy tym, dlatego warto poświecić im trochę czasu, zwłaszcza wieczorem, po ciężkim dniu. Ostatnim sygnałem by uniknąć problemów jest odpowiednie zajęcie się nimi, gdy tylko poczujemy ze coś jest nie tak. Bardzo ważna jest zwykła kąpiel, która zmiękczy skórę stóp i przyniesie im pierwsze ukojenie, ale po kąpieli sięgnij po kosmetyki by jeszcze bardziej im pomóc. Częstym schorzeniem stóp są wrastające paznokcie. Aby pomóc im należy przez tydzień codziennie moczyć stopy w roztworze nadmanganianu potasu. Preparat ten dostaniemy w aptece. Możemy też nabyć specjalny płyn zmiękczający paznokcie, możemy nim nasączyć odrobinę waty i wetknąć od bolący pazur. Pamiętajmy żeby nie obcinać ich z boków, tylko w linii prostej, w ten sposób oszczędzimy sobie problemów w przyszłości. Często nasze nogi są nękane przez skurcze. Pomocny może być w takiej sytuacji masaż.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...