StopyJednym z najlepszych sposobów na to by stopy się nie pociły są ziołowe kąpiele. Bardzo skuteczna jest z szałwią, ale by ona przyniosła skutek to tak jak w innych przypadkach trzeba ją stosować dwa a nawet trzy razy na tydzień. Potrzebujemy 15g ziół, które parzymy w litrze wody, cedzimy i wodę wlewamy do miski z ciepłą woda. Możemy też stosować mieszanki ziół i olejki. Ograniczy to pocenie stóp oraz odświeży i zmiękczy skórę. W stopy można też wcierać krem z szałwią lub innym ziołem.

Musisz też pamiętać o starannym osuszaniu stóp zwłaszcza przestrzeni między palcami. Warto też nabyć antyperspirant i spryskiwać nim stopy. Ma on działanie przeciwpotne i antybakteryjne. Dzięki temu zapobiegniemy miażdżycy oraz pozbędziemy się nieprzyjemnego aromatu. Musisz też pamiętać o tym by myć stopy, co najmniej dwa razy na dzień mydłem antybakteryjnym lub specjalnym przeciwpotowym. Zbyt ciepła wda pobudza gruczoły potowe do pracy. Więc najlepsza będzie letnia lub wręcz chłodna. Noś skarpety z bawełny lub wełny. Są też dostępne skarpetki antybakteryjne. Mają one w swym składzie jonki srebra lub cząsteczki miedzi. W ten sposób zostaje zablokowane rozwój grzybów i intensywność brzydkiego zapachu. Jeśli jednak stopy kąpiesz w gorącej wodzie to, co jakiś czas polewaj je zimną wodą.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. kurs makijażu 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia www.oczyszczanie-organizmu.net.pl/dokladne-okreslenie-postaci-gruzlicy-pluc/ .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...