Komórki skóry u kobiety w wieku między dwadzieścia a trzydzieści lat złuszczają się średnio, co 28 dni. Po przekroczeniu górnej granicy wiekowej proces ten może się wydłużyć nawet dwukrotnie. Powoduje to, że cera staje się bardziej szara i zmarszczki mocniej widoczne. Obumarły naskórek zatyka pory powodując, że nawet najlepszy krem nie zdziała za wiele. Dlatego warto robić peelingi. Zabiegi tego typu najczęściej są wykonywane w domu, jełki masz normalną cerę to sięgnij po kosmetyki gruboziarniste. Jeśli natomiast twoja cera jest delikatna to sięgnij po enzymatyczne pilingi.

Większość kosmetyków stosowanych w domach działa powierzchownie tym samym trzeba je stosować dwa razy w tygodniu. Warto zastanowić się nad zastosowaniem całe serii kosmetyków, w której są pilingi, preparaty usuwające martwe komórki, specjalne kremy. Aby taka kuracja dała najlepszy efekt należy ją stosować, co tydzień i powtarzać kuracje trzy razy. Jeśli nie chcemy bawić się z tym w domu to możemy udać się do kosmetyczki. Zgodnie z prawem salon kosmetyczne do przeprowadzenia złuszczenia używają kwasy o nasyceniu nie większym jak 15%. Dzięki temu ogranicza się jego działanie tylko do warstwy rogowej naskórka. Taki zabieg upiększy naszą cerę i doda jej blasku. Jednak nie likwidują one problemów i działają tylko doraźnie. Najbardziej skuteczna są te zabiegi, które przeprowadzają lekarze dermatolodzy. W tych gabinetach stosuje się kwasy o większym stężeniu nawet do 70%. Kwasy te powodują, że nie tylko wyłania nam się spod starej nowa skóra, ale i odbywa się leczenie cery. Dzięki niemu substancje mogą dotrzeć do głębiej położnych warstw skóry. Pilingi to zabiegi naprawcze, odnawiają, rewiztalizują, odmładzają. Często się je stosuje, jako ostatni etap w leczeniu trądzik różowatego. Jednak nie usuną one głębokich zmarszczek, jełki mamy zamiar to zrobić to zostaje nam tylko botoks. Peelingi przeprowadzane w gabinecie dermatologicznym można podzielić na łagodne i intensywne. Te słabsze zabiegi trzeba powtarzać kilkukrotnie. Dlatego też wiele osób decyduje się na zabieg intensywny, który przeprowadza się dwa razy w roku. Zabieg taki nie trwa długo, nie boli, może być tylko czuć delikatne pieczenie. Po zabiegu przez kilka godzin cera jest zaczerwieniona. Lekarze mówią że najlepiej takie pilingi zacząć stosować w wieku 36-40 lat. Tylko wtedy gdy występują jakieś problemy takie jak trądzik to można zacząć stosować go wcześniej.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...