Niektóre da się usunąć domowymi sposobami, natomiast inne mogą być zwalczone tylko przez dermatologa pamiętaj o tym, że kurzajkami można się zarazić poprzez kontakt z osobą, która je ma. Do zachorowania może dojść podczas używania tych samych ręczników czy też innych przedmiotów codziennego użytku. Często do zakażenia dochodzi w takich miejscach jak baseny czy sauny a nawet solaria. Sposobów na usuwanie uporczywych kurzajek jest kilka, jednak nie każdy działa na każdego.

Dlatego trzeba sprawdzić, który będzie skuteczny w twoim przypadku. Zacznij od najprostszych domowych metod usuwania. Gdy to nie przyniesie efektu udaj się do dermatologa, on będzie wiedział, co z nimi począć. Zacznij od preparatów do miejscowego stosowania. Mają one wygląd bezbarwnego lakieru do paznokci w ich składzie znajduje się kwas salicylowy, mlekowy albo mocznik. Stosowanie polega na smarowaniu kurzajek dwa razy w ciągu dnia. Leczenie tym sposobem może trwać kilka tygodni, nawet do dwóch miesięcy. Kolejnym sposobem jest zabieg chirurgiczny. Tu stosuje się skalpel lub łyżeczkę kostna, odbywa się to w znieczuleniu. Znieczulenie w przypadku brodawek na stopach jest dość bolące czasem nawet bardziej niż sam zabieg. Są jeszcze inne metod takie jak mrożenie ciekłym azotem czy wypalanie laserem albo też prądem. Te metody to nic innego jak mechaniczne usuniecie kurzajek za pomocą różnych narzędzi. Używa się do tego wiązki promieni laserowych. Gazu o niskiej temperaturze czy też prądu elektrycznego. Jednak są tez przypadki, gdy nawet te metody nie dają rezultatu. Wtedy zostaje nam wstrzyknięcie, bleomycyny, jest to antybiotyk. Nie ważne ile brodawek jest do usunięcia, zabieg ten stosuje się na jedną lub na dwie z nich. Zabieg ten często powoduje, że znikają tez inne, nie tylko te, do których wstrzyknięto antybiotyk. Zjawisko to nie jest do końca wyjaśnione, ale tak po prostu jest. Wróćmy jeszcze do samych kurzajek. Kurzajki to inaczej brodawki wirusowe, szare narośla o szorstkiej powierzchni. Czasem mają bardziej brunatny kolor jak szary. Powstają na skutek działań wirusa, HPV czyli brodawczaka ludzkiego. Jednak ma on kilka odmian, każda z tych odmian powoduje inne kurzajki. Najczęstszym miejscem ich występowania są stopy i dłonie. Ich kształt jest kopulasty. Domowym sposobem jest tez przecieranie brodawek złamaną łodygą glistnika, należy tak długo je smarować aż znikną. Metoda ta nie jest wskazana dla alergików. Jeśli wystąpią krostki czy zaczerwienienia natychmiast przerwij leczenie tą metodą.

 

 

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...