Wiele kobiet dba nieprawidłowo o  paznokcie, używa niewłaściwych kosmetyków i nie do końca wie jak właściwie o nie dbać. Zacznijmy od obcinani, inaczej niż u stóp paznokcie u rąk można modelować poprzez ich zaokrąglanie. Możemy też formować je na kwadratowe czy też migdałowe. Jednak u stóp musza one być prosto obcinanie, jeśli nie będziemy tego przestrzegali to zaczną się wrastać w skórę.

Niektóre kobiety sądzą, że płytki paznokci trzeba piłować tylko w jedną stronę, ale nic bardziej mylnego. Możemy piłować i polerować jak chcemy byle by nasz pilniczek był odpowiedni. Musi on być drobny, mieć ziarnistość mniejszą od 240. Pamiętajmy o tym, że najpierw je skracamy a dopiero potem piłujemy. Jeśli tak nie będziemy ronili to możemy narazić się na poszarpane brzegi i narazić je na rozwarstwienie płytek. Przy prawidłowej pielęgnacji musimy pamiętać o tym, że narastający naskórek trzeba wycinać, ale nie za głęboko. Jeśli masz kruche paznokcie to z pomocą może ci przyjść oliwa. Oliwa natłuszcza płytki a one tym samym staną się bardziej elastyczne i nie będą tak pękały. Na rynku dostępne są specjalne olejki do tego przeznaczone, osiągniemy nimi dużo lepsze wyniki niż standardową oliwą.Jeśli sama robisz sobie manikiur lub robi ci go mało doświadczona koleżanek to zabieg ten powinno się zacząć od nałożenia podkładu pod lakier. Dzięki temu unikniemy zażółceniu płytki. Dodatkowo powierzchnia naszego paznokcie będzie bardziej równa. Niektóre kobiety sądzą, że lakier bardzo niszczy strukturę paznokci. Kiedyś w lakierach znajdowały się takie substancje jak formalina czy toluen, teraz ich nie ma, a to one mogły być odpowiedzialne za niszczenie paznokci. W nowoczesnych lakierach znajduj się substancje odżywcze i wzmacniające. Najgorsze dla paznokci jest zdrapywanie lakieru, aby go usunąć koniecznie trzeba używać zmywacza bezacetylonowego. Substancja ta wysusza paznokcie. Higiena związana z paznokciami powinna bazować na właściwych przyborach takich jak specjalne obcinacze i cążki. Jeśli chodzi o stopy to tu najlepsze będą większe rozmiary. Jeśli paznokcie u nóg będziemy obcinali małymi cążkami to może to powodować pękanie płytek. Po obcinaniu bezwzględnie trzeba wyrównać jego brzeg pilniczkiem. Jednym z krążących mitów jest wierzenie, że przed manikiurem trzeba paznokcie wymoczyć w wodzie z mydłem. Zabieg ten jest jednak potrzebny tylko przy chęci usuwania skórek przy paznokciach. A moczenie przy słabych paznokciach jest wręcz niewskazane. Płytki moczone podczas piłowania będą jeszcze mocniej pękały i rozdwajały się.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. realash lakier do paznokci vinylux opinie 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia fitamina masło kakaowe .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami. Gabinet Esteti-Med oferuje depilację light sheer

Czytaj więcej...