Szczególnie teraz gdy do lata zostało już niewiele czasu, warto zadbać o stopy. Najlepszym sposobem jest wybranie się do salonu kosmetycznego, przeprowadzony tam zabieg przywróci urok naszym stopom szybciej niż jak byśmy same rozbiły to w domu. Porządny zabieg w salonie a potem dbanie o stopy w domu wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Kosmetyczka usunie zrogowaciały naskórek który pojawił się na piętach oraz czasem w innych miejscach na stopach. Usuwanie to przeprowadzane jest za pomocą tarek lub frezarek, zależnie w co jaki salon jest wyposażony. Po ty zabiegu warto wykonać pedicure oraz zająć się skórkami przy paznokciach.

Jest też możliwość skorzystania z bardziej zaawansowanych zabiegów, często nazywa się je pedicure SPA, ale nie wszystkie salony je oferują. Często też możemy liczyć na kąpiele które zmiękczą nasz naskórek, stosuje się też odżywcze maseczki oraz masaże. Te ostatnie poprawiają krążenie krwi w stopach. Jeśli z jakiś powodów nie możemy lub nie chcemy skorzystać z zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne, to w domu możemy sami przeprowadzić zabiegi upiększające nasze stopy. Najważniejszy jest krem o odpowiednim działaniu, musi on odżywiać i regenerować skórę. Należy go stosować codziennie a nie będzie przesady jeśli będziemy stosować go rano i wieczorem. Krem taki należy nałożyć po dokładnym umyciu i osuszeniu stóp. Aby efekt pięknych stóp osiągnąć jak najszybciej, bo przecież do lata niewiele już czasu, warto stosować także peelingi. Aby efekt był widoczny musimy robić to przynajmniej dwa a nawet trzy razy w tygodniu. W aptece znajdziemy preparaty dedykowane dla stóp, ale jeśli mamy w domu takie do całego ciała to one też się sprawdzą. Jeśli mamy tarkę do stóp to pamiętajmy by nie używać jej zbyt często bowiem im częściej będziemy naskórek ścierać, tym częściej i szybciej nowy będzie odrastał, dlatego pamiętajmy o umiarze. Zbytnie zdarcie za pomocą tarki naskórka spowoduje że stopa będzie dużo bardziej wrażliwa na otarcia i ból. Przy dbaniu o stopy nie można pominąć pielęgnacji paznokci. Aby wyglądała stopa atrakcyjnie i była zdrowa, paznokcie nie mogą być zbyt długie, powinny sięgać do końca opuszków palcy. Obcinamy je na prosto z delikatnym zaokrągleniem boków, jednak naprawdę delikatnym gdyż za mocne wycięcie będzie sprzyjało wrastaniu paznokci w skórę. Paznokcie polerujemy by otrzymać blask i nakładamy odżywkę a następnie malujemy kolorowym lakierem. Jeślsi na naszych stopach pojawiły się owrzodzenia, często nazywane modzelami, to możemy spróbować usunąć je w domu o ile nie są zbyt głębokie.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. odżywka do rzęs 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia tiling shower floor .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...