Wakacje to przede wszystkim odpoczynek i urlop. Zadbaj nie tylko o miejsce i towarzystwo, ale też o siebie. Wystawianie ciała na ograniczone słońce daje pozytywny wpływ i pozwala uregulować jego biologiczny rytm. W mózgu znajduje się mały gruczoł szyszynka, reguluje on na światło słoneczne. Gruczoł ten to biologiczny zegar, jeśli nie otrzyma on energii z promieni słonecznych to nie będzie funkcjonował prawidłowo. W takiej sytuacji w momencie, gdy powinniśmy być aktywni to może chcieć nam się spać, a gdy będzie pora na spanie to będziemy czuli aktywność. Szyszynka przy pomocy promieni słonecznych produkuje hormon snu, czyli melatoninę. Wpływa ona na fazy snu i czuwania. Dodatkowo hormon ten usuwa wolne rodniki i chroni nasz organizm.. W naszym ciele, które jest wystawione na działanie promieni słonecznych powstaje witamina D, która jest odpowiedzialna za kości, ale nie tylko. Odkryto, bowiem w wyniku badań, że ma ona także wpływ na białe ciałka krwi. Jak pewnie wiesz ciałka te gwarantują nam odporność. Bez witamin ciałka te są w uśpieniu. Gdy do organizmu dotrą promienie słoneczne to powstaje witamina D w skórze. Krwinki białe dzielą się na dwie grupy, pierwsza chroni nas przed infekcjami a druga kontroluje proces i zapamiętuje jego wyniki. Informacja o danym zdarzeniu jest przekazywana do zapamiętania by potem było wiadomo jak uchronić się przed atakiem. Zastanówmy się jak najlepiej wystawiać swe ciało na słońce. Otóż można je hartować w promieniach słonecznych. Dzięki temu zbierzemy dość energii na cały rok. Jak wiadomo urlop sprzyja też aktywności fizycznej a taka aktywność pozwala zwalczyć wiele chorób i pozwoli na utrzymanie ciała w bardzo dobrej kondycji. Najlepiej jak zaczęty w lato sport można by kontynuować przez cały rok. Wykorzystaj letnią dietę, warzywa i owoce to doskonałe źródło witamin i cennych składników. Szczególnie, gdy w gorące dni nie masz ochoty na ciężkie potrawy, sięgnij po ryby, warzywa czy owoce. Dzięki temu nasze ciało będzie tez lepiej wykorzystywało pochłaniane promienie słoneczne. Musisz też wiedzieć, że słońce bierze udział w leczeniu większości chorób. Dlatego gdy wyjedziemy na urlop nie skupiajmy się tylko na zabawie i leniuchowaniu. Musisz też dobrać odpowiednie kosmetyki do swej skóry. Warto wybrać takie kosmetyki, które nie tylko chronią skórę, ale i są przyjazne dla środowiska.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...