Dziś chciała bym omówić zastosowanie ziół Klimuszki w leczeniu kobiecych dolegliwości. Andrzej Czesław Klimuszko był franciszkaninem który od lat studiował farmakologiczne działanie roślin. Przez ćwierć wieku przepisywał on chorym różne ziołowe mieszanki na odpowiednie dolegliwości. Człowiek ten miał też dar jasnowidzenia, dzięki temu często odnajdował osoby zaginione. Zakonnik ten zostawił nam spadku przepisy które można stosować przy leczeniu ponad stu chorób. Na rynku dostępne są książki w których znajdują się obszerne informacje na ten temat. Mnich ten wypracował też specjalny model leczenia ziołami, chodzi o zespołowe ich stosowanie. Potem nazwał to monoterapią ponieważ zioła łączył po 5,7,9 i 11. Ostrzegał przed piciem na przykład samej mięty przez dłuższy czas ponieważ mogło to doprowadzić do przykrych dolegliwości i było groźne dla zdrowia. Dlatego udowodniono iż najlepsze efekty uzyskuje się poprzez łączenie przynajmniej kilku ziół. Kuracje także rozpoczyna się od zgromadzenia wszystkich ziół w ilości 50gram każdego. Mieszamy je dokładnie i wsypujemy do słoika szczelnie zamykając. Za każdym razem zaparzamy zioła świeże, biorąc czubatą łyżkę mieszanki i zalewając szklanką wrzącej wody przynajmniej na trzy godziny. Zioła te po przecedzeniu lekko rozgrzewamy. Wywaru nie wolno zagotować gdyż przez to traci się witaminy, olejki estryczne i inne potrzebne substancje. Gdy w zestawie znajduje się korzeń lub kora to można je osobno gotować przez 5 minut w małej ilości wody. Zależnie od tego jakie zioła stosujemy to pije się je dwa lub trzy razy dziennie. Ziół tych nie wolno słodzić i pić duszkiem a powoli. Zdarza się że w czwartym lub piątym dniu następuje pogorszeniem samopoczucia, nie wolno wtedy przerwać terapii ponieważ jest to tymczasowe. Gdy zużyjemy pierwszą przygotowaną mieszankę to musimy odczekać tydzień nim zaczniemy kolejną. Po drugiej kuracji trzeba już zrobić 12 dni przerwy. Jeśli mamy schorzenia które wymuszają stosowanie mieszanek przez dłuższy czas to przerwy między kolejnymi kuracjami powinny wynosić odpowiednio więcej np. 10 lub 14 dni. Najczęściej terapie ziołowe mogą tylko wspomagać leczenie które przepisał lekarz ginekolog. Trzeba też mu powiedzieć o tym iż pijemy zioła by mieć pewność że można je stosować wraz z lekami farmakologicznymi.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...