W świecie koktajle z warzywami i owocami są znane od lat, do nas też powoli przychodzi dieta z udziałem posiłków w formie miksu warzywno owocowego. Szkoda tylko, że tak późno, bo przecież to samo zdrowie. Chyba najbardziej znaną dietą, która reguluje i oczyszcza organizm jest ta opracowana przez światowej sławy dietetyka Bernarda Jensena. Po wielu latach obserwacji i doświadczeń doszedł on do wniosku, że największym zagrożeniem dla naszego zdrowia są toksyny, które gromadzą się w naszym ciele. Przecież każdy chyba wie, że w naszym ciele tworzy się śmietnik, w którym zalegają różne odpadki zwane toksynami. Głównie chodzi o odpadki, które pochodzą z przemiany materii i są jej ubocznymi produktami. Mam tu na myśli barwniki, konserwanty i wiele innych dodatków. Ale nie chodzi tu tylko o pożywienie, bowiem sporo toksyn dociera do naszego ciała wraz z powietrzem, są to różne pyły i gazy. Truć nasze ciało może też woda, która jest wydobywana w złym miejscu, na przykład skażonym przez nawozy. Wszystkie te substancje zalegają w naszym ciele i krążą z krwią docierając do każdego organu w naszym organizmie. Takie zjawisko jest groźne dla naszego zdrowia i rodzi wiele chorób. Dlatego warto wzbogacać dietę o składniki, które oczyszczą nasz organizm lub od czasu do czasu robić sobie ścisłą dietę oczyszczającą. To jak szybko nasze ciało oczyści się ze śmieci zależny od tego jak bardzo sprawne są drogi, którymi te toksyny możemy wydalić. Toksyny są usuwane poprzez jelito grube, nerki oraz płuca. Jeśli któryś z tych narządów pracuje nieprawidłowo to nasz organizm jest obciążony i nie usuwa wystarczającej ilości toksyn, a te z kolei się odkładają i ich usuniecie jest coraz trudniejsze i będzie wymagało coraz więcej czasu. Aby pomóc naszemu jelitu pij dużo jogurtów, kefirów oraz sok z pietruszki i marchwi. Nerki wspomożemy także sokami np. z pietruszki, buraków czy czarnej porzeczki. Płuca wspomożemy sokami z marchwi i jabłek. Jeśli masz słabe wyniki morfologii to możesz spróbować oczyszczania krwi. Tu cenny jest chlorofil, czyli substancja znajdująca się w roślinach. Potrafi on nie tylko oczyścić krew, ale także wątrobę. Jak go zażywać? Otóż pij soki z zielonych warzyw – kapusty pekińskiej, szczypiorku, pietruszki, szpinaku.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami. Buty są dla Ciebie ważnym elementem garderoby? Fajne-buty.com.pl to odpowiednia strona dla maniaków butów.

Czytaj więcej...