ChlebNa co dzień raczej nie wyobrażamy sobie życia bez chleba. Musisz więc zwiedzić że ważne jest to z czego został on wykonany. Skład chleba jest prosty: mąka, woda, drożdże lub zakwas i sól. Zacznijmy od mąki, im ma wyższy numer tym jest lepsza. Najbardziej razowa jest ta o symbolu 2000. Kolejny ważny etap to wyrastanie chleba, musi ono potrwać odpowiedni czas. Po upieczeniu powinien on być ciężki, lekko wilgotny i zwarty. Chleb kupny często zawiera wiele ulepszaczy, napulchniaczy.

Poznamy go po tym że jest nadmuchany, miękki. Kruszy się on tez przy krojeniu bardziej niż inne chleby. Jeśli chodzi o pieczywo pakowane to ma ono z kolei w swym składzie więcej konserwantów. Chleb według mnie i wielu dietetyków najlepszy jest razowy, graham i orkiszowy. Może on być też na drożdżach lub na zakwasie, jego barwa powinna być nie jednolita i raczej szarobrunatna. Ciężko taki chleb rozróżnić od barwionego karmelem, politycy już pracują nad wprowadzeniem odpowiednich, jasnych dla nas oznaczeń. Pieczywo białe natomiast jest wypiekane z mąki białej, jest ona produkowana z z części skrobiowej zbóż. Największą jego zaletą jest to że ejst ono lekko strawne i smaczne. Zaleca się je osobom z problemami trawiennymi. Jednak ma on niewiele wartości odżywczych oraz mikroelementów. Nie ma w nim otrąb i ma mało błonnika. Gdy go spożyjemy to gwałtownie wzrasta poziom cukru we krwi i zmusza trzustke do zwiększonej produkcji insuliny. Potem poziom cukru szybko się obniza i pojawia się uczucie głodu. Pieczywo te jest tez bardziej kaloryczne niż razowe.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. http://testodzywekdorzes.pl/ 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia sukienki na sylwestra pierścionki zaręczynowe .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami. Oferowana przez Esteto-Med depilacja laserem warszawa i inne zabiegi kosmetyczne

Czytaj więcej...