Czy picie alkoholu w małych ilościach jest zdrowe? Na to pytanie ciężko dopowiedzieć, bo mamy sprzeczne informacje, co do tego.

Wielu specjalistów zaleca codzienne picie niewielkiej ilości alkoholu pacjentom z problemami kardiologicznymi. Takie ilości mają działanie podobne do leków.Alkohol chroni ser4ce, podnosi stężenie dobrego cholesterolu, ma działanie anty zakrzepowe, ale gdy jest go za dużo to wykazuje wręcz działanie odwrotne. W badaniach potwierdzono, że jeśli chodzi o ryzyko uniknięcia zawału to dla kobiet zaleca się spożycie nie więcej jak 10g alkoholu na dobę, dla panów będzie to 15g. Mimo tego wszystkiego nie powinno się zachęcać do picia alkoholu, bo ma on też niekorzystne efekty. Spożywanie niewielkich ilości ma dobry wpływ poprzez bezpośredni związek z rozwojem chorób układu krążenia. Tylko u osób, u których istnieje ryzyko choroby i mają w zwyczaju konsumpcję alkoholu, nie mają też przeciwwskazań, zaleca się jego spożywanie. Ale WHO twierdzi, że to alkohol odpowiada za choroby takie jak nadciśnień w 4, 4 % przypadków. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu uważano, że uszkodzenie wątroby u alkoholików nie wynika bezpośrednio z jego działania a rozwijających się niedoborów. Ale dziś wiemy, że dochodzi do alkoholowego zapalenia wątroby i marskości. Jest też hipoteza, która dobroczynne działania alkoholu wiąże z dobrym oddziaływaniem na tłuszcze w naszej krwi. U osób pijących wzrasta dobry cholesterol, ale rośnie też stężenie truj glicerydów.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. www.gabinetystomatologiczne.net.pl/robert-baran/ 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia castor oil .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...