Chcę was tym artykułem zachęcić do picia soku z buraków, ponieważ jest on bardzo zdrowy. Ma on w sobie całe mnóstwo cennych dla naszego zdrowia substancji. Wielu twierdzi, że podobny jest on swoimi właściwościami do czosnku. Buraki mają witaminy A, C i B. Jeśli chodzi o składniki mineralne to jest tam ich jeszcze więcej.

Sok taki, więc najlepiej jest pić cały rok, bo wzmacniają odporność. Dlatego najlepiej jest pić chociażby w okresie większego ryzyka przeziębienia. Buraki maja też działanie wykrztuśne, dlatego pomogą przy kaszlu. Czerwony kolor zawdzięczają betaniną, jest to substancja, która skutecznie zwalcza wolne rodniki. Dlatego też są to warzywa, które należą do najskuteczniejszych z grupy walki z rakiem. Picie soku z buraka stosowano dodatkowo w leczeniu nowotworu przewodu pokarmowego już kilkadziesiąt lat temu. Dziś sokiem takim możemy wspomóc nasz organizm po chemioterapii, wskazany on będzie też przy anemii. W burakach jest też kwas foliowy, warunkuje on prawidłowy rozwój płodu oraz oczyszcza nasza krew z homocysteiny. Substancja ta przyczynia się do chorób serca. Buraki pomogą też w walce z cholesterolem. Pomocne są one też przy dolegliwościach trawiennych. Co najważniejsze buraki są też nisko kaloryczne, ale po ich zjedzeniu wzrasta poziom cukru wiec nie powinno się ich jeść zbyt często.

Młodsza skóra

Młodsza i piękniejszaW naszym organizmie jest kwas hialuronowy. 30 lat trzeba zacząć używać preparatów z tym składnikiem.

Czytaj więcej...

Kwiaty w kosmetykach

KwiatyKwiaty nie tylko pięknie pachną, ale też pielęgnują skórę, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia .

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa dla smukłej sylwetki

Jeśli chcesz schudnąć to warto do swej diety włączyć warzyw i owoce, oto niektóre z nich wraz z och cennymi właściwościami.

Czytaj więcej...